88 |
British born Cypriot 1931-2014
Landscape
gouache and watercolour on paper
signed and dated 1963 lower middle
69 x 98 cm
87 x 117 cm (w/frame)
Provenance
private collection, Cyprus
Cypria Auctions
14 Evrou Street
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876
email: info@cypriaauctions.com
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876