87 |
British born Cypriot 1931-2014
Untitled
gouache and watercolour on paper
1995
signed and dated 1995 lower right
44 x 59 cm
62 x 77 cm (w/frame)
Provenance
private collection, Cyprus
Cypria Auctions
14 Evrou Street
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876
email: info@cypriaauctions.com
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876