28 |
Greek, 1905 - 1990
Figures amongst classical ruins
gouache on cardboard
Signed lower right
38 x 64 cm
65 x 93 cm (w/frame)
Provenance
private collection, Cyprus
Cypria Auctions
14 Evrou Street
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876
email: info@cypriaauctions.com
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876