03 |
Cypriot, b.1947
Dog I & Dog II
watercolour, gouache
(2 watercolours to be sold as one lot)
a) Dog I, 2009
watercolour, gouache
signed and dated 2009 lower left
23 x 16 cm
37 x 31 cm (w/frame)
b) Dog II, 2009
watercolour, gouache
23 x 16 cm
37 x 31 cm (w/frame)
Provenance
private collection, Cyprus
Cypria Auctions
14 Evrou Street
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876
email: info@cypriaauctions.com
2003 Strovolos
Nicosia, Cyprus
phone: +357 22 341122
phone: +357 97 673876